KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 11105118
*
nr 1110 5118
Skulptur
Hoptimist Bimble, märkt Ehrenreich Denmark, teak och metall, höjd: 14 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 maj 2017
kl 19:21:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/5 19:22:40
1
450 kr
13/5 19:07:28
2
Vinnande bud
- Tema
22 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hoptimist bimble konsthantverk skulptur teak och metall
-
5194 Dalahäst
modell äldre. Längd: 20 cm, höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:55
-
5195 Ikon
1900-tal, 26x22 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:07
-
5094 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad R Cavaller, madon..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:35
-
5438 Parti linneduk..
olika storlekar & mönster
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:26
-
5084 Reliefplatta
metall, Susanna i badet, 11x16 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:41
-
5037 Skulptur
+ kartusch, metall och trä. Höjd: 13-16 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:19
*
Skulptur
Läs mer om 50/60-tal
nr 1110 5118
Skulptur
Hoptimist Bimble, märkt Ehrenreich Denmark, teak och metall, höjd: 14 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 maj 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/5 19:22:40 | 1 | 450 kr |
13/5 19:07:28 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
22 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hoptimist bimble konsthantverk skulptur teak och metall
-
5194 Dalahäst
modell äldre. Längd: 20 cm, höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:55 -
5195 Ikon
1900-tal, 26x22 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:07 -
5094 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad R Cavaller, madon..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:35
-
5438 Parti linneduk..
olika storlekar & mönster
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:26 -
5084 Reliefplatta
metall, Susanna i badet, 11x16 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:41 -
5037 Skulptur
+ kartusch, metall och trä. Höjd: 13-16 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:19